Ferie zimowe – o czym warto pomyśleć?

Ferie zimowe zbliżają się coraz większymi krokami. Jak co roku, pojawia się przy tym pytanie – jaką rozrywkę zapewnić pociechom, by aktywnie spędziły ten czas, wyniosły z niego możliwie jak najwięcej, zresetowały baterie po ciężkim wysiłku szkolnym i jednocześnie dobrze się bawiły? Odpowiedzi na to pytanie udziela miasto Olsztyn, które gwarantuje niezapomniane chwile i atrakcje dla dzieci i ich rodziców.

Rozrywka na dworze

Olsztyn – jako miasto przyjazne dzieciom – jest miejscowością oferującą szeroką gamę możliwości eksploracji, ponadprzeciętnie interesującego dla najmłodszych, środowiska. Miasto to przepełnione jest ogromem miejsc rekreacyjnych, które warto odwiedzić i lepiej poznać. Fantastycznym pomysłem jest zatem wypełnienie wolnego czasu, jaki oferują ferie zimowe, małymi podróżami połączonymi ze zwiedzaniem miejscowych zabytków oraz zimowej fauny i flory. Taki przepis na ferie idealnie sprawdzi się wśród miłośników aktywnego spędzania wolnych chwil. Atrakcyjnym dopełnieniem tak satysfakcjonującej eksploracji są wszelkiego rodzaju zabawy sezonowe z wykorzystaniem śniegu – począwszy od lepienia bałwana, przez budowanie igloo, zakończywszy na bitwach na kule śnieżne, co okazuje się być – zdaniem najmłodszych – wisienką na torcie.

Domowe rekreacje

Są też tacy, którzy słysząc hasło ferie zimowe, od razu wyobrażają sobie ciepło bijące od przysłowiowego domowego ogniska. Ferie, to dla wielu czas upragnionego relaksu. W dwudziestym pierwszym wieku zauważalna jest jednocześnie rosnąca tendencja wśród ludzi do bycia w nieustannym biegu. Człowiek stał się również posiadaczem coraz mniejszej ilości czasu na spędzanie wolnych chwil w otoczeniu swoich najbliższych. Często pośpiech ten uniemożliwia zatem realizację zasłużonego odpoczynku. Ferie zimowe są więc idealną okazją do zafundowania sobie urlopu, by wspólnie pobyć całą rodziną i razem przeżyć te chwile. Tu także pojawia się potężna liczba sposobów na ciekawe aktywności. W celu zapewnienia dzieciom odpowiedniej stymulacji, warto zaangażować je w zabawy umożliwiające rozwój różnych umiejętności. Świetnym pomysłem jest zaproponowanie aktywności wykorzystujących ich zdolności manualne (np. origami, wycinanki, malowanki), motoryczne (wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe), czy intelektualne (gry planszowe, łamigłówki). W ten sposób dziecko pozostaje aktywne i zainteresowane realizowaną przez siebie czynnością na długi czas, a towarzystwo rodzica jest dla niego dużą motywacją i powodem do prawdziwej radości.

Rówieśnicza integracja

Kolejną metodą efektywnego wykorzystania ferii zimowych jest zagwarantowanie dzieciom cennej możliwości spędzania wolnego czasu wśród swoich rówieśników, co – jak dowiedziono przez naukowców – przynosi im wiele korzyści. Sposobem na realizację tego pomysłu jest zapisanie malucha na półzimowisko, które oferowane jest przez miasto Olsztyn. Pojawia się tutaj ogrom okazji do poznawania nowych ludzi, eksplorowania najbliższego otoczenia, grania w nowe gry oraz doświadczania ciekawych i niecodziennych wrażeń, przy jednoczesnej efektywnej nauce nowych umiejętności. W ten sposób pociechy maksymalnie wykorzystują możliwości, jakie dają im ferie, nie zastygając przed ekranami telewizorów i komputerów, a rodzice zyskują przy tym więcej czasu dla siebie i nie muszą martwić się, czy najmłodszych członków rodziny nie dopadnie kolokwialna nuda.

Olsztyn gwarantuje najmłodszym jego mieszkańcom uśmiechy od ucha do ucha, zapewniając atrakcje dla osób o różnych zainteresowaniach. Zachęca się zatem do skorzystania z jego zimowej oferty!